Czosnek zawierający  allicynę i inne związki, aspiryna i podobne skuteczność hamuje skrzepy krwi. Płytki krwi, komórki-podobne struktury w krwi, które mają tendencję do zwijania się w przygotowaniu naczyń krwionośnych i tętnic wieńcowych. Jednym z testów, płytki krwi wraz przyczepność (agregacja) umiejętności uczestnictwa mężczyźni już codziennie 6 ząbków świeżego czosnku lub równoważne dodatkowe zużycie 10-58 procent zmniejsza się.

Czosnek działa jak naturalny antybiotyk

Czosnek regularne stosowanie leków jest podobny (badania naukowe szerint9—12%) — obniżenie poziomu cholesterolu, który, gdy wysoki przyczynia się złogów tłuszczowych w kształtowaniu érfalon, i zwiększyć ryzyko chorób serca. Czosnek całym ciele poprawia krążenie krwi. Rozszerzające naczynia krwionośne, dlatego, obniża ciśnienie krwi i zwiększa elastyczność tętnic.

Przeciw nowotworowi, liczne badania wskazują, że czosnek hamuje te uszkodzenia komórek, które są rak!! może to – w dodatku, zniszczyć już powstałe komórki nowotworowe. Jedno z badań pokazuje, że czosnek tygodniu regularnego spożycia mężczyzn dwa razy, zmniejszyć raka prostaty, według innego, u kobiet jedna trzecia może zmniejszyć ryzyko raka jelita grubego. Chińscy naukowcy zaskakującego wniosku: miłośnicy czosnku wśród częstość występowania raka żołądka w małych поедателей czosnku między mierzonej częstotliwości tylko 8 procent.

W allicyna i czosnek, zawarte w innych połączeń bezpośrednio w komórki nowotworowe. Czosnek-to powstawanie substancji rakotwórczych może również zapobiec. Aby zneutralizować wolne oficerowie rodniki nazwali niebezpieczne cząsteczki, które przyczyniają się do starzenia komórek i uszkadzają DNA i nowotworowych zmian uruchomić. Hamuje raka żołądka, odpowiedzialnych za powstawanie azotynów. Wzmacnia system odpornościowy.

Surowe, posiekany czosnek, różne mikroorganizmy mogą zniszczyć: tak, w szczególności, sportowca stop, pochwy, zakażenia grzybicze, zakażenia ucha, i gruźlica i zakażenie dróg moczowych czynniki chorobotwórcze. Nawet bakterie również skuteczny, które są odporne na antybiotyki.

Czosnek na zewnątrz ciała i wewnątrz również niszczy drobnoustroje chorobotwórcze. Ciesz się i chronić ścianki jelit wrzody większość bakterii pylori. A ponieważ czosnek jest olejkami eterycznymi z płuc, przez które ona przechodzi, jest szczególnie przydatna w przypadku chorób układu oddechowego cierpimy.

Aplikacja, codziennie jeden-dwa ząbki surowe lub lekko gotowane czosnek może być na tyle duża część leczniczych i profilaktycznych efektów. Jednak należy wiedzieć, że podczas gotowania nie wiem, że allicyna powstaje i zniszczyli niektóre inne składniki odżywcze. , posiekać lub żuć goździki, aby umożliwić konwersja alliina .

 

Czosnek wpływa na nasz zdrowie

W Azji Południowej, rdzenni, popularnych ziół od najdawniejszych czasów wykorzystywano w celach leczniczych. Historia została wykorzystana w leczeniu trądu od przez całą drogę do leczenia hemoroidów, gdy jesteś. Uniwersalne efektów terapeutycznych i silny zapach około stu rodzajów związki siarki, co ząbek czosnku zawiera. Wiedzieć, jakie choroby stosuje się rośliny, a także to, że można zrobić o zapachu.

Serca i profilaktyki chorób naczyniowych, liczne badania naukowe wykazały w ostatnich latach, że czosnek może pomóc w zapobieganiu choroby niedokrwiennej serca. Rozbrojenie w krzepnięciu krwi rolę białek, właściwości rozszerzające naczynia krwionośne i obniża ciśnienie krwi. Gotować dużo czosnku z wykorzystaniem hiszpańskiej i włoskiej wyjaśniają, dlaczego rzadko w tych krajach śródziemnomorskich miażdżyca w konsekwencji rozwoju sercowych i naczyniowych.

Czosnek ma bardzo silny zapach, wiele osób może go zatrzymać, aby jeść je na surowo. Jeśli smakuje tak nam się podoba, możemy zjeść kilka gałązek pietruszki i czosnek, po posiłku. Jednak, jeśli nam nie smakuje, powłoką czosnek w kapsułkach brać można.

Ponieważ będzie odbywać się przez żołądek, nie nieprzyjemny zapach oddechu. Lekarze zalecają, aby w dzień 400-600 mg czosnek wybrać dodatkowe forma — dawka czterokrotnie, kiedy przeziębienie lub grypę, wobec których mamy do czynienia. Szukamy dodatek, na której tablet standardowy warkocze do 4000 µg allicyna zawiera.

Domowe nalewki można przygotować: 50 g rozdrobnionego czosnku namoczyć na 10 dni do 2,5 dl 60% alkoholu, i filtr. Codzienne grudnia go dwa razy, od 10 do 15 kropli 30 kropli więcej, niż otrzymali. Uwaga! Nie należy stosować czosnek w dawkach terapeutycznych, gdzie leki rozrzedzenie krwi (warfaryna), ponieważ może to zwiększyć jej efekt.

Co jest dobre:zapalenie zatok przynosowych, jęczmień, zaburzenia ucha, zakażenia grzybicze, biegunka, zakażenia dróg moczowych, kaszel, wysoki poziom cholesterolu, wysokie ciśnienie krwi, przeziębienia i grypy, ukąszenia owadów, ból gardła, skaleczenia i otarcia

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *